HSM 208F 8,5 t

HSM 208F 8,5 t je stroj vhodný do prebierok a na vyprázdňovanie hmoty po ručných ťažbách.

Základom stroja je rám z najnovších materiálov. Osvedčený výkonný motor s nízkou spotrebou a predĺženým intervalom výmeny oleja spĺňa normy EURO 3. V spojení s elektronicky riadeným hydraulickým systémom zaručuje veľmi nízke prevádzkové náklady. Najnovšie nápravy NAF zaisťujú vynikajúcu trakciu vo všetkých podmienkach. Systém Panolin Clean Oil umožňuje predĺženie výmeny hydraulického oleja až na 4000 Mth.

Vďaka nízkej celkovej hmotnosti, veľmi malému polomeru otáčania, úzke a krátkej stavbe, optimálne navrhnutému tvaru nákladového priestoru a rovnomernému rozloženiu hmotnosti je HSM 208F 8,5 t veľmi ohľaduplný k lesu aj vo veľmi náročných podmienkach. Dobré zladenie všetkých komponentov a veľkopriestorová kabína s vynikajúcim výhľadom umožňuje podávať vysoké denné výkony bez poškodzovania okolitého porastu. Samozrejmosťou je sériová náplň ekologického hydraulického oleja.

Len dobre zladený stroj sa naozaj oplatí. Systém CMC kontrolou zosúlaďuje všetky komponenty dohromady. Koordinuje výkon motora na základe informácií od hydraulického žeriavu a pojazdov. Zároveň však umožňuje nastavenie funkcií hydraulickej ruky pre päť operátorov. Ďalším jeho úlohou je sledovanie všetkých dôležitých hodnôt, ktoré prevádza na multifunkčné display.

Vyvinutá kabína spĺňa všetky očakávania na vysoko moderné pracovné prostredie. Veľký dôraz bol kladený na voľný priestor v okolí operátora. Umiestnenie všetkých ovládačov a ukazovateľov je v priamom dosahu obsluhy. Sériové vybavenie kabíny teplovodným kúrením, vzduchom odpruženým otočným komfortným sedadlom, štyrmi stieračmi a klimatizáciou poskytuje skvelé pohodlie pre obsluhu. Veľké presklenie spolu s 10 pracovnými svetlami umožňuje dokonalý prehľad 24 hodín denne. Do boku paralelne výklopná kabína uľahčuje údržbu a servis. Samozrejmosťou je splnenie všetkých potrebných bezpečnostných noriem.