Traktory

TRAKTORY JCB FASTRAC

Fastrac vznikol s myšlienkou na vytvorenie univerzálneho prostriedku pre poľnohospodárstvo s veľkým potenciálom v oblasti rýchlosti, bezpečnosti, pohodlia, využiteľnosti a úspornosti. Pre Fastrac sú charakteristické štyri rovnako veľké kolesá a kabína uprostred. Aj keď treba priznať, že rada 7000 a 8000 túto zásadu nectí a FASTRAC týchto radov sa viac podobajú klasickému traktoru – aj keď len opticky.
Ďalším charakteristickým prvkom FASTRAC je rámová konštrukcia. K rámu sú pripevnené pomocou silných vodiacich tyčí obe odpružené nápravy. Predná je odpružená vinutými pružinami a zadná hydropneumatickým pružinami s udržiavaním stálej svetlej výšky rámu od nápravy. Pre zvýšenie stability v zákrutách sú obe nápravy vybavené skrutnými stabilizátormi a tlmičmi pruženia. Na všetkých kolesách sú kotúčové brzdy, brzdová sústava je dvojzónová s možnosťou protiblokovacieho systému ABS. Vďaka konštrukcii podvozku tak Fastrac môže bezpečne jazdiť vysokými rýchlosťami 65 – 80 km / hod.
Jednotlivé agregáty sú uložené do rámu, prevodovka s nápravami je spojená kardanovými hriadeľmi. Zadný trojbodový záves je napevno spojený so zadnou nápravou.
Fastrac má ideálne rozloženie hmotnosti na prednú a zadnú nápravu, výkon je tak prenášaný všetkými kolesami rovnomerne.