Carrier X

Väderstad Carrier CRX 425 – 625

Všestranný, jednoduchý, univerzálne.

 

Všestrannosť kombinovaná s kvalitou a produktivitou. Väderstad Carrier je určený pre plytkú podmietku do hĺbky 12 cm. Carrier môže mať mnoho druhov využitie od rýchlej prvej podmietky strnisko po následnú predsejbovú prípravu po podmietke alebo po pluhu.

Carrier X je nový nesený, sklopný model, ktorý je k dispozícii v záberoch 4.25 m, 5.25 ma 6.25 m. Je ideálny pre mnoho farmárov, ktorí hľadajú stroj výkonný a súčasne jednoduchý na nastavenie.

Carrier X má rovnako široké možnosti využitia ako carrier – od rýchlej podmietky po predsejbovú prípravu alebo spracovanie hrubej brázdy.

 

Carrier X – koncept

• všestrannosť

• jednoduchosť

• presnosť

• univerzálnosť

• spoľahlivosť

 

Disky

Carrier X používa osvedčené disky s priemerom 450 mm a tvrdosti V 55 známe z ostatných modelov. Disky stroja Carrier X výborne prenikajú do pôdy vďaka rozmiestneniu diskov do tvaru X. Toto rozmiestnenie diskov eliminuje pôsobenie bočných síl a podmietač je za traktorom veľmi stabilný. Carrier X je tiež vybavený otočným rámom diskov, ktorý napomáha rovnomernej hĺbke spracovania a prispieva k stabilnej jazde. Táto vynikajúca pracovná stabilita uľahčuje využitie systémov GPS pri práci.

Utuženie

Carrier X môže byť vybavený buď oceľovým alebo prutovým valcom. Zadný valec je širší ako vlastný pracovný záber, čím je zabezpečené prekrytie a výborný výsledok práce. Oceľový pech je určený pre ťažšie podmienky a je tiež najuniverzálnejším riešením. Prutový valec je ľahší a poskytuje utuženie v kombinácii s dobrou priechodnosťou.

V disk

Disky sú na stroji umiestnené v tvare X, čo zabraňuje pôsobeniu bočných síl a poskytuje stroju stabilnú jazdu.

V-disk je umiestnený na stroji tak, aby bol za kolesom traktora a zlepšoval tým celkový výsledok urovnanie povrchu pôdy.

Nesený stroj

Zapojený v 3-bodovom závese je Carrier X ľahko prepravovateľný z jedného poľa na druhé a ľahké je aj otáčanie na úvrati. Kompaktná konštrukcia stroja Carrier X s ťažiskom so stredom na traktore umožňuje, aby model mohol byť nesený a sklopný i s najširším pracovným záberom 6.25 m na iba 2.4 prepravnej šírky.

Nastavenie hĺbky

Carrier X je jednoduché zložiť a nastaviť pred začatím práce. Nastavením tretieho bodu sa nastavuje pozdĺžna rovnomernosť a pracovná hĺbka sa nastaví pomocou štipcov alebo z kabíny traktora. Tým je stroj pripravený k práci.

Transportné šírka

Všetky modely majú transportnú šírku 2,4 m, tak aby sa stroj ľahko prepravoval. Po príchode na pole obsluha jednoducho rozloží stroj z kabíny a môže začať pracovať. Rovnaký postup platí aj pri odchode z poľa. Osvetlenie je v štandarde.

Technické údaje

  CRX 425 CRX 525 CRX 625
Pracovní šířka (m) 4,25 5,25 6,25
Přepravní šířka (m) 2,4 2,4 2,4
Prepravná výška (m) 3,00 3,50 4,00
Hmotnosť (kg) 2850 3450 3850
Počet diskov 34 42 50
Hydraulické prípoje 2 x dvojčinný 2 x dvojčinný 3 x dvojčinný
Požiadaviek na príkon od 150 k od 200 k od 250 k