+421 45 54 00 373 agromik@agromik.sk
Vyberte stranu

Zunhammer má dlhoročnú tradíciu výroby fekálnych cisterien, ktoré sú individuálne prispôsobené požiadavkám zákazníkov. Ešte väčšia flexibilita je teraz možná vďaka novým cisternovým vozíkom MK, ktoré rozširujú sortiment cisternových nákladných automobilov s čerpadlami pozostávajúcich z typov „K“ s objemmi kontajnerov od 5 000 do 17 000 litrov a „SK“ s objemmi nádrží od 15 500 do 27 000 litrov o štyri stredné veľkostné typy.

 • Objem od 6 do 27 m3
  …objemom 27 m3 je vyčerpané maximum zákonom prípustného celkového zaťaženia stroja na 3 nápravy, čo je dosiahnuté vďaka plastovej nádrži a jednoduchej konštrukcii, ktorá šetrí niekoľko ton vlastnej váhy oproti obdobným variantom s oceľovou nádržou.
 • Sklolaminátová nádrž srdcového tvaru
  …zaručuje vysokú životnosť. Nádrž je odolná voči agresívnym látkam i vonkajším poveternostným vplyvom. Srdcový tvar nádrže zabezpečí nízke ťažisko aj pri úplnom naplnení. Hladký povrch zaručuje jednoduché čistenie z vnútornej i vonkajšej strany.
 • Žiarovo zinkovaný rám
  …zabezpečí dokonalú ochranu proti korózii a prispieva k zvýšeniu životnosti celého stroja, čo je obzvlášť dôležité pri preprave a aplikácii agresívnych látok ako sú hnojovica, hnojovka a močovka.
 • Rotačné piestové čerpadlo HIGH FLOW bez pulzácie
  …s výkonnosťou 2800-7500 l/min je zárukou, že plnenie cisterny nepotrvá dlhše ako 3,5 až 5 minút a to aj pri hustejšej hnojovici. Použitie čerpadla namiesto vývevy je obzvlášť výhodné- nádrž nieje tlaková nádoba a prietok kvapaliny pri aplikácii je konštantný, čo zaistí rovnomerné dávkovanie pri aplikácii hnojovice. Čerpadlo pracuje takmer bezhlučne, dobre znáša aj prípadné cudzie telesá do priemeru 3 cm.
 • Elektronické ovládanie
  …z kabíny traktora umožňuje jednoduchú obsluhu s maximálnym komfortom. Stroje je možné vybaviť počítačom, ktorý sleduje dávkovanie hnojovice a umožňuje spoluprácu so systémom GPS.
 • Nízka hmotnosť
  ….a použitie pneumatík veľkých rozmerov umožní transportovať veľký objem hnojovice pri minimálnom výkone ťažného prostriedku. Zhutňovanie pôdy pri aplikácii hnojovice je minimálne.
 • Rozmetacia doska
  …rovnomerne rozstrekuje hnojovicu až do šírky 15 m v závislosti od použitej dýzy. Pre pracovné šírky 18 – 24 m je možné vybaviť cisternu až tromi rozmetacími hlavami uloženými na dvoch sklopných ramenách.
 • Hadicový aplikátor
  … znižujú straty dusíka oproti rozstrekovaniu hnojovice až o 30%. Majú univerzálne použitie prakticky po celý rok, k aplikácii hnojovice na voľnú plochu i do porastov, kde zaručujú rovnomerné rozdelenie po celej šírke.. Pracovný záber je 9 – 24 m. Drop stop systém zabraňuje odkvapkávaniu hnojovice z hadíc aplikátora pri preprave ich natočením smerom hore.
 • Radlicový aplikátor
  …zapravujú hnojovicu priamo do pôdy, takmer bez strát dusíka. Vykonávajú súčasne viacero pracovných operácií-zapravujú hnojovicu aj rastlinné zvyšky. Vyrábajú sa ako 9 až 25 radlicové s pracovným záberom až 5,65 m. Pracovná hĺbka je 5 až 15 cm. Vysokokvalitné radlice zabezpečujú bezproblémovú aplikáciu.
 • Tanierový aplikátor
  …zapravujú hnojovicu priamo do pôdy. Využívanie takýchto aplikátorov je hlavne na jar pri aplikácii hnojovice na neošetrenú pôdu, spravidla pred sejbou kukurice. Tiež je možné týmto aplikátorom zapravovať hnojovicu na parceliach, kde bola použitá napr. horčica na zelené hnojenie a nebola na jeseň zapravená do pôdy. Aplikátory sa úspešne používajú aj k podmietke strniska po obilninách, ich pracovná šírka je 4,5 – 8,3 m. Tanierový aplikátor kladie nízky nárok na ťahovú silu.
 • Pätkový aplikátor
  …rozčesávajú listy trávneho porastu a aplikujú hnojovicu priamo ku koreňom. Aplikátory zaručuúe vysokú presnosť rozdeľovania i pri práci na svahu. Listy trávneho porastu ostávajú čisté a nepoškodené. Aplikácia by sa mala uskutočňovať po kosbách na trávny porast vysoký asi 10 cm.

Potrebujete poradiť?

Volajte: +421 45 54 00 373
Píšte: agromik@agromik.sk

V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte

Naši odborne vyškolení pracovníci sú Vám plne k dispozíci. Detailne si s vami prejdú všetky Vaše požiadavky a navrhnú najvhodnejšie riešenia, aby ste mohli využiť potenciál strojov.