+421 45 54 00 373 agromik@agromik.sk
Vyberte stranu

CEMOS pre traktory

Urobí vodiča ešte lepším.

CEMOS je jedinečný a samovysvetľujúcí asistenčný systém, ktorý spoľahlivo podporuje Vašich vodičov.

CEMOS učí a školí užívateľa.

Aby bola práca rýchla a efektívna, stará sa CEMOS o vodiča a ponúka pomoc pri nastavení traktora a náradia. Sem patria tipy na zaťaženie motora, pojazdové ústrojenstvo, prídavné záťaže a tlak v pneumatikách, sprievodca nastavenia pluhu a optimalizačné dialógy pre stroje na spracovanie pôdy. Tak je trakcia vždy optimálna a ochrana povrchu pôdy zachovaná.

Fáza 1 - Príprava na farme.

Na základe zvoleného náradia a zamýšľaného použitia na poli navrhuje CEMOS vodiči už na farme potrebná prídavná závažia a optimálny tlak v pneumatikách. Dynamicky sa učiaci systém zbiera ďalšie namerané hodnoty počas práce a prispôsobuje svoje návrhy ďalšiemu použitiu.

Fáza 2 - Základné nastavenie na poli.

Integrovaná databáza znalostí systému CEMOS vysvetľuje základné nastavenie náradie krok za krokom s ilustrovanými pokynmi. Aktuálne existujú asistenčné systémy pre všetky pluhy. Ďalšie pracovné náradia bude nasledovať v blízkej budúcnosti. Dodávajú Vám užitočná riešenie pre nové náradia v podniku, s ktorými nemajú Vaši vodiči žiadne, alebo majú len malé skúsenosti.

Fáza 3 - Optimalizácia počas práce.

Dialóg optimalizácia je spustený vodičom na poli. CEMOS kontroluje všetky základné nastavenia a predkladá návrhy cieľov „výkonu“ a „účinnosti“, ktoré môže vodič prijať alebo odmietnuť. Po každej zmene nastavenia a po skúšobnej jazde CEMOS signalizuje, či a ako sa zlepšil plošný výkon a spotreba paliva.