+421 45 54 00 373 agromik@agromik.sk
Vyberte stranu

Vzadu nesené žacie stroje s bočným zavesením DISCO

  • MAX CUT pre najvyššiu kvalitu rezu
  • odľahčenie ťažisko
  • Voliteľne k dostaniu bez mačkacího ústrojenstva, s prstovým alebo s valcovým stláčacími ústrojenstvom
  • Ochranná poistka pri nabehnutí na prekážku
  • Výstražné cedule s osvetlením (voliteľne)
  • Zariadenia pre odstavenie stroja (voliteľne)

Profesionálna technika MAX CUT.
Žacej lišty MAX CUT presvedčí vynikajúcou kvalitou rezu a nízkou náročnosťou na údržbu. Vďaka zvlnenému tvaru vane nosníka môžu byť žacie disky umiestnené značne vpredu. Vďaka tomu je docielené väčšieho prekrývanie nožov, čo prispieva k dosiahnutiu optimálneho výsledku.

Odľahčené ťažisko.
Veľká odľahčovacie pružina pôsobí uprostred rámu stroja. Okrem toho prechádza silová línie pružiny presne ťažiskom žacej jednotky. Účinok je vďaka vnútornej a vonkajšej podpere rovnomerne prenášaný na žaciu lištu.

Malá pružina ďalej prevezme odľahčenie pohonu žacej lišty.
Naše jedinečné odľahčenie ťažisko teraz prináša výhody stredového zavesenia tiež pri modeloch s bočným zavesením.

Montáž a demontáž
Okrem možnosti rôznych kategórií pripojenia a nadstavbových rámov Quickhitch je čap ľavého dolného tiahla o niečo nižšie pre ľahšie pripojenie. O ďalší komfort pri používaní sa stará vedľa výkyvného držiaka kĺbového hriadeľa tiež integrovaný priestor pre uloženie zásuvky svetiel a hydraulické hadice.

Svahovitý terén
Najmä s ohľadom na práce na svahoch bola konštrukcia odľahčená a súčasne boli niektoré súčasti špeciálne vystužené. Výrobný rad DISCO 10 je tiež ideálny pre kosenie priekop pri ceste a svahov do 45°.

Mechanická poistka nabehnuta na prekážku.
Pri nabehnutí na prekážkou reaguje poistka proti preťaženiu okamžite a žacie jednotka sa môže vychýliť dozadu. Pre pokračovanie v jazde stačí krátky reset. Vďaka ďalšiemu strmeňa je vonkajšia hrana žacieho ústrojenstva chránená pred poškodením.