+421 45 54 00 373 agromik@agromik.sk
Vyberte stranu

Teleskopické kolesové nakladače

Teleskopické kolesové nakladače sú určené jednak pre ťažšie práce pri zemi so zasunutým výložníkom, zároveň však môžu pracovať vo väčších výškach ako štandardné kĺbové nakladače. Optimálne nasadenie je ako univerzálny stroj pre potreby živočíšnej výroby, zároveň však vie manipulovať vo výškach so slamou, nakladať sypký materiál na kamiónový náves a pod. Vlastná hmotnosť strojov od 5,6 do 9,5 ton, manipulácia s materiálom do 4.100 kg.
Bohaté využitie nájdu v živočíšnej výrobe – manipulácia a nakládka maštaľného hnoja, nastielanie slamy, manipulácia s balíkmi vo výškach, ale aj nakladanie sypkých materiálov.
Kombinujú prvky kolesového nakladača s výhodami teleskopického nakladača, majú vynikajúce ťažné vlastnosti. Vyosenie medzi prednou a zadnou nápravou o ± 10° je zabezpečené pomocou 2 osého výkyvného kĺbu a poskytuje špičkovú ovládateľnosť a vysokú stabilitu. Vďaka nízko uloženému čapu výložníka má obsluha v centrálne umiestnenej presklenej kabíne neobmedzený 360° výhľad na pracovné náradie a pracovný priestor.