+421 45 54 00 373 agromik@agromik.sk
Vyberte stranu

Drviace zariadenia HUSMANN

Séria zariadení HFG je skupina vysokorýchlostných drvičov s drviacou jednotkou s kladivami. Charakterizuje ich vysoký výkon,
spoľahlivosť a kvalita. 

Vysokorýchlostné drviče HFG Husmann sú vhodné na:
– spracovanie, drvenie drevného odpadu
– spracovanie zeleného odpadu, biomasy
– príprava, drvenie materiálu na kompostovanie
– drvenie priemyselného odpadu

Materiál, ktorý sa má rozdrviť, sa privedie do násypky. Privádzaný materiál je mechanicky dopravovaný prostredníctvom podávacieho pásu k rotoru s voľne sa otáčajúcimi kladivami.Rozdrvený materiál prejde na sito a potom sa presunie von – naukladá sa na hromadu, alebo sa voliteľne prepravuje pásovým dopravníkom.

Vysokorýchlostný drvič má aj reverznú funkciu, čo je obzvlášť dôležité pre materiály, ktoré sú náročnejšie na spracovanie a zaisťuje optimálne dávkovanie materiálu do rotora.

DRVIČ HFG VI

HFG VI s motorom Scania s výkonom 478 kW je najsilnejším strojom radu HFG.

Vstupná násypka s dĺžkou 4 800 mm a šírkou 2 400 mm je vybavená podávacím pásom. Vstupný materiál je mechanicky dopravovaný pomocou podávacieho pásu k rotoru s voľne sa otáčajúcimi kladivami. Vstupný otvor má výšku 660 mm a šírku 1 700 mm. Je teda možné spracovať materiál až do 350 mm.

DRVIČ HFG V

Drvič HFG V je výkonný a úsporný stroj, ktorý je možné použiť rôznymi spôsobmi.

Zásobník s dĺžkou 4 800 mm a šírkou 1 900 mm je vybavený podávacím pásom. Vstupný materiál je mechanicky dopravovaný pomocou podávacieho pásu k rotoru s voľne sa otáčajúcimi kladivami. Vstupný otvor má výšku 540 mm a šírku 1 500 mm. Je teda možné spracovať materiál až do 300 mm.

DRVIČ HFG IV

HFG IV je vysokovýkonný, nákladovo úsporný a univerzálny drviaci systém.

Vstupná násypka s dĺžkou 3 450 mm a šírkou 1 800 mm je vybavená podávacím pásom. Vstupný materiál je mechanicky dopravovaný pomocou podávacieho pásu k rotoru s voľne sa otáčajúcimi kladivami. Vstupný otvor má výšku 400 mm a šírku 1 230 mm. Je teda možné spracovať materiál až do 200 mm.

DRVIČ HFG II

Vďaka svojim rozmerom a celkovej hmotnosti je HFG II sa radí k najmenším strojom v rade HFG. Bol špeciálne navrhnutý pre terénne úpravy a obce.

Vstupná násypka s dĺžkou 2 500 mm a šírkou 1 520 mm je vybavená podávacím pásom. Vstupný materiál je mechanicky dopravovaný pomocou podávacieho pásu k rotoru s voľne sa otáčajúcimi kladivami. Vstupný otvor má výšku 200 mm a šírku 780 mm. Je teda možné spracovať materiál až do 150 mm.

DRVIČ HFG I

HFG I je najmenší systém v rade HFG.

Podávací materiál sa podáva ručne cez násypku do podávacieho valca pomocou voľne sa otáčajúcich cepových nástrojov. Podávací otvor má výšku 180 mm a šírku 500 mm. To znamená, že je možné spracovať materiál až do priemeru 100 mm. Drvič e poháňaný naftovým motorom RUGGERINI s výkonom 30 HP a 12 V batériou. Má systém ochrany proti preťaženiu motora.

ŠTIEPKOVAČ H8

Štiepkovač HUSMANN H8 je vhodný pre spracovanie zeleného odpadu a dreva do priemeru 240 mm. Je vybavený nožovým kotúčom a dvojvalcovým podávacím zariadením, ktoré je poháňané hydraulicky. Podávacie zariadenie optimalizuje rýchlosť podávania materiálu.

ŠTIEPKOVAČ H10

Štiepkovač HUSMANN H10 je vhodný pre spracovanie zeleného odpadu a dreva do priemeru 270 mm . Je vybavený nožovým kotúčom a dvojvalcovým podávacím zariadením, ktoré je poháňané hydraulicky. Podávacie zariadenie optimalizuje rýchlosť podávania materiálu.